AKRİLİK SON KAT BOYA (PARLAK) 2+1

Ürün Kodu : 19701

AKRİLİK SON KAT BOYA (PARLAK) 2+1

TANIM
Alkid reçine esaslı, iki bileşenli, son kat boya. Akrilik boya yüzeye parlak bir görünüm verir. Sert, esnek ve sararmayan bir film oluşturur.

KULLANIM YERİ
Sararmazlık istenen iç mekân mobilya ve dekorasyon işlerinde, mobilya sanayinde her türlü masif ve kaplama ahşap yüzeylerin boyanması üzere dizayn edilmiştir.

AVANTAJLAR

• Sararmaya karşı dirençlidir,

• Çizilme ve darbelere karşı dayanıklıdır.

NOT
Kuruma süreleri, normal şartlar altında 40 mikron kfk uygulandığında ölçülmüştür. Uygulama kalınlığı arttıkça ve soğuk havalarda kuruma sürelerinin artacağı bilinmelidir.

UYGULAMA BİLGİLERİ
Yüzey Hazırlama: Uygulama yüzeyi toz ve kirlerden arındırılmış olmalıdır. Ortam Koşulları: Ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasında olmalıdır. Kapalı ortamlarda yapılacak uygulamalarda havalandırmaya dikkat edilmelidir. Karışımın Hazırlanması: İnceltilecek boyanın minimum 15°C’ de olmasına dikkat edilmelidir. 19701 Akrilik Parlak Vernik ve 19701 Akrilik Sertleştirici 2+1 ağırlık olarak karıştırılarak Gren Lack Akrilik Tiner ilavesi ile uygulama viskozitesine getirilmelidir. Gerektiğinde mekanik karıştırıcı da kullanılarak homojen karışım sağlanmalıdır. Uygulamaya başlanmadan önce 10–15 dakika dinlendirilmelidir.

Yüzeye Tatbiki
Uygulamaya hazır hale getirilen karışım, havalı püskürtme ile, istenilen yüzey dolgunluğuna bağlı olarak katlar arası 30- 45 dakika beklenilerek 2 veya 3 çapraz kat uygulanır. Ortam sıcaklığına bağlı olarak 48 veya 72 saatte pasta-polish yapılır.

Ekipmanların Temizliği
Akrilik tiner ile.

AMBALAJ BİLGİLERİ
18 kg’ lık bir takım 19701 AKRİLİK PARLAK BOYA 2+1; bir kova içinde net 12 kg 19701 ürün kodlu A bileşeni ve bir galon içinde net 6 kg 19701 ürün kodlu B bileşeninden oluşmaktadır.

DEPOLAMA BİLGİLERİ
Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalıdır. Açılmamış orijinal ambalajında ve doğru depolandığında malzemenin ömrü A bileşeni için 1 yıl, B bileşeni için 6 aydır.

SAĞLIK/GÜVENLİK BİLGİLERİ
Ürün ile ilgili AB direktiflerine uygun düzenlenmiş Güvenlik Bilgi Formuna (GBF) uyunuz.

Ürün Gruplarımız Temelden çatıya, Ahşaptan metale, Denizden karaya, Spordan sağlığa,
25 YILLIK TECRÜBE İLE, YAŞAMIN HER ALANINDAYIZ...