INNOPUR COURT FLOOR AC-100

Ürün Kodu : 21100

INNOPUR COURT FLOOR AC-100

TANIM
INNOPUR COURT FLOOR AC-100, şeffaf, tek komponentli bir akrilik latex polimer malzemedir.

KULLANIM YERLERİ
INNOPUR COURT FLOOR AC-100, tenis kort sisteminin uygulanacağı beton veya asfalt zeminin adheransını arttırmak amacıyla kullanılır.

AVANTAJLARI
-Kolay uygulanır.
-Solventsiz oluşundan dolayı yangın tehlikesi yoktur.

UYGULAMA PROSEDÜRÜ

YÜZEY HAZIRLIĞI
INNOPUR COURT FLOOR AC-100, uygulaması için yeni sıcak asfalt yüzeyler minimum 14 gün, yeni beton yüzeyler minimum 28 gün kürünü yapmış olması gerekir. Kürlenmiş yüzeydeki harç artığı v.s. hafif kumlama veya fırçalama ile uzaklaştırıldıktan sonra seçilen astar uygulanır. Eski beton ve çimento sıva yüzeyindeki eskiden kalma boya, kir, toz v.s. gibi gevşek parçacıklar kumlama, kazıma, fırçalama ile uzaklaştırılır. Yağ ve gres artıkları deterjanlı su ile temizlenir, nötralizasyon gerekiyorsa yüzey %3-4’lük hidroklorik asit veya asetik asit çözeltisi ile silinir ve basınçlı su ile yıkanır. INNOPUR COURT FLOOR AC-100 uygulanmadan evvel zeminin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir.

Yüzey Tamiratları
Kort yüzeyi su ile ıslatılarak kurumaya bırakılır. Kuruma esnasında su çukur bölgelerde birikir. Bu bölgeler tebeşirle belirlendikten sonra yüzeyin tamamen kurumasını takiben

UYGULAMA METODLARI
INNOPUR COURT FLOOR AC-100, Fırça veya ruloyla uygulanmalıdır.

SARFİYAT
INNOPUR COURT FLOOR AC-100, Kullanıma hazır bir üründür.1 kg ürünle 6,5 m2 yer emprenye edilebilir. Ancak yine de sarfiyat yüzeyin emiciliğine bağlı olarak değişir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
-INNOPUR COURT FLOOR AC-100, kesinlikle yağmurlu havalarda (yağmur yağarken) uygulanmamalı, uygulama için yüzey sıcaklığı minimum 14°C maksimum 60°C olmalıdır.60°C’nin üzerinde kesinlikle uygulama yapılmamalıdır.
-İç mekânlarda yapılan uygulamalarda yüksek bağıl nem, düşük sıcaklık ve yetersiz havalandırma kuruma zamanını geciktirebilir. İç mekânlarda özellikle bu üç faktör dikkate alınmalıdır.
-INNOPUR COURT FLOOR AC-100, su bazlı akrilik bir polimer olduğundan depolama ve sevkiyat anında donmaktan korunmalıdır.

ALET VE EKİPMANLARIN TEMİZLİĞİ
Uygulamalarda kullanılan tüm aletler kurumadan su ile temizlenebilir.

AMBALAJ
50 KG Plastik bidon

DEPOLAMA
Açılmamış orijinal kilitli ambalajlarında, serin ve kuru ortamlarda ve dondan korunarak depolanmalıdır.

RAF ÖMRÜ
Uygun depolama koşullarında 15-25˚C sıcaklıklarda üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Uygulama sırasında, İş ve İşçi sağlığına uygun iş elbisesi, koruyucu, gözlük, maske, eldiven kesinlikle kullanılmalıdır. Uygulama mutlaka havalandırılmış ortamlarda yapılmalı, uygulamacı firma bu konuda tüm önlemleri almalıdır. Uygulama alanında yiyecek ve içecek malzemelerinin ürünlerle teması kesinlikle önlenmelidir. Kimyasallara alerjisi olan işçi kesinlikle çalıştırılmamalıdır.

Ayrıntılı Bilgi için ürün Güvenlik Bilgi Formu’na bakınız.

Ürün Gruplarımız Temelden çatıya, Ahşaptan metale, Denizden karaya, Spordan sağlığa,
25 YILLIK TECRÜBE İLE, YAŞAMIN HER ALANINDAYIZ...