INNOPUR COURT FLOOR AC-200

Ürün Kodu : 21101

INNOPUR COURT FLOOR AC-200

TANIM
Akrilik Resurfacer konsantre %100 akrilik latex bağlayıcılı, silis kumu ile karıştırılarak uygulanan, asfalt ve beton zeminlere uygulanan tek komponentli bir akrilik malzemedir. KULLANIM YERLERİ : INNOPUR COURT AC-200 Akrilik Resurfacer spor sahaları sisteminin uygulanacağı asfalt zemin ve cushion sistemin aderansını arttırmak amacıyla kullanıldığı gibi mevcut akrilik yüzeylerin tekrar spor sahası boyanması öncesi astar olarak da kullanılabilir.

Düşük sıcaklık veya yüksek nem kuruma zamanını arttırır. Maksimum yüzey sıcaklığı 50˚C dir.

YÜZEY HAZIRLIĞI
Akrilik Resurfacer uygulaması için yeni sıcak asfalt yüzeyler minimum 14 – 21 gün gazı çıkması gerekir.Kürlenmiş yüzeydeki harç artığı v.s. hafif kumlama veya fırçalama ile uzaklaştırıldıktan sonra seçilen astar uygulanır.Eski beton ve çimento sıva yüzeyindeki eskiden kalma boya, kir, toz v.s. gibi gevşek parçacıklar kumlama, kazıma, fırçalama ile uzaklaştırılır.Yağ ve gres artıkları deterjanlı su ile temizlenir, nötralizasyon gerekiyorsa basınçlı su ile yıkanır.Akrilik Resurfacer uygulanmadan önce zeminin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey tamiratları : Kort yüzeyi su ile ıslatılarak kurumaya bırakılır.Kuruma esnasında su çukur bölgelerde birikir .Bu bölgeler tebeşirle belirlendikten sonra yüzeyin tamamen kurumasını takiben Akrilik Tamir Binderi ile tamir edilmelidirler. Primer: Asfalt yüzeylerin akrilik Primer ile astarlanması, mevcut asfaltın çok kötü hava şartlarına maruz kalması halinde gereklidir. Yeni beton yüzeylere Akrilik Resurfacer uygulandığında, Akrilik Primer adherans için gereklidir.

SARFİYAT
Akrilik Resurfacer maksimum sulandırma oranı 3:2 dir.1 kg. ürünle 4 m2 yer astarlanabilir.Ancak yinede sarfiyat yüzeyin pürüzlülüğüne bağlı olarak değişir.

KARIŞIM ORANLARI
Akrilik Resurfacer 60 kg Silis kumu(50-55 Mesh) 60 kg

UYGULAMA REHBERİ

Uygulama
Akrilik Resurfacer uygulaması Kauçuk Squeege (Gel Beri) ile zemine aynı yönde olmak üzere yapılmalıdır.Zemin sıcak ise iyi bir uygulama için zemin su spreyi ile nemlendirilmelidir.Uygulama yapılmış zemin üzerine su toplanmasına müsaade edilmemelidir.

TEMİZLİK
Uygulamalarda kullanılan tüm aletler kurumadan su ile temizlenebilir.

UYGULAMADA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
Hava Şartları: Akrilik Resurfacer kesinlikle yağmurlu havalarda(yağmur yağarken) uygulanmamalı, uygulama için yüzey sıcaklığı minimum 14˚C maksimum 50˚C olmalıdır.50˚C’nin üzerinde kesinlikle uygulama yapılmamalıdır.

İç mekan uygulamaları
İç mekanlarda yapılan uygulamalarda yüksek bağıl nem, düşük sıcaklık ve yetersiz havalandırma kuruma zamanını geciktirebilir.İç mekanlarda özellikle bu üç faktör dikkate alınmalıdır. Dondan koruma : Akrilik Resurfacer su bazlı akrilik bir polimer olduğundan depolama ve sevkiyat anında donmaktan korunmalıdır.

Ürün Gruplarımız Temelden çatıya, Ahşaptan metale, Denizden karaya, Spordan sağlığa,
25 YILLIK TECRÜBE İLE, YAŞAMIN HER ALANINDAYIZ...