INNOPUR COURT FLOOR AC-260

Ürün Kodu : 21103

INNOPUR COURT FLOOR AC-260

TANIM
INNOPUR COURT AC-260 CUSHION özel granülimetrik kauçuk ve %100 yüksek performanslı latex bağlayıcı içeren pigmentsiz spor sahası altyapı malzemesidir.

KULLANIM YERLERİ
INNOPUR COURT AC-260 CUSHION Akrilik Resurfacer üzerine 3 ila 10 kat uygulanır.Böylece özel granülimetrik kauçuk partikülleri 1-4 mm kalınlığında sıkıştırılmış homojen bir kalınlık oluşturur. 

YÜZEY HAZIRLIĞI
Herhangi bir Tenis Kort sistemi uygulamasından önce yeni sıcak asfalt yüzeyler minimum 14-21 gün, kürünü yapmış olması gerekir.

YÜZEY ŞARTLARI
CUSHION’ın uygulandığı yüzeyler mükemmel bir aderans sağlanması amacıyla toz, kalkmış boya tabakaları, yağlı materyaller, kimyasal artıklar ve buna benzer yabancı maddelerden arındırılmalıdır.

SARFİYAT
CUSHION ’un maksimum sulandırma oranı 5:1 dir. 1 kg. ürünle tek katta 2 m2 yer kaplanabilir. Ancak yinede sarfiyat yüzeyin pürüzlülüğüne bağlı olarak değişir.

Karışım Oranları
CUSHION 50 kg. Su 10 kg. Çok sıcak uygulama şartlarında daha fazla su ilavesi yapılabilir.

UYGULAMA REHBERİ

Sistem Şartları
CUSHION minimum 2 kat uygulanmalıdır.CUSHION ‘un her katı daha homojen ve sıkı bir CUSHION sistem oluşmasını sağlar. Akrilik Resulfacer üzerine CUSHION uygulamasını tavsiye eder.Daha fazla bilgi için Akrilik Resurfacer bilgi föyüne bakınız.

Uygulama
INNOPUR COURT AC-260 CUSHION kauçuk squeege (gel beri) aparatıyla zeminin bir ucundan diğer ucuna ve birbirine paralel katlarda uygulanır.Uygulama sıcak hava koşullarında yapılıyorsa yüzeyi nemli tutmak amacıyla su spreylenmelidir.Birinci kat tam kuruduğunda ikinci kat uygulama önceki ile 90 derece açı yapacak şekilde uygulanmalıdır.

Kuruma ve Kürlenme Zamanı
INNOPUR COURT AC-260 CUSHION uygulamasında kuruma için katlar arasında en az 4 saat beklenmeli, normal hava koşullarında günde maksimum 2 kat uygulama yapılabilir. TEMİZLİK : Uygulamalarda kullanılan tüm aletler kurumadan su ile temizlenebilir.

UYGULAMADA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Hava Şartları
INNOPUR COURT AC-260 CUSHION kesinlikle yağmurlu ve nemli havalarda (yağmur yağarken) uygulanmamalı, uygulama için yüzey sıcaklığı minimum 14˚C maksimum 50˚C olmalıdır.60˚C’nin üzerinde kesinlikle uygulama yapılmamalıdır.

İç mekan uygulamaları
İç mekanlarda yapılan uygulamalarda yüksek bağıl nem, düşük sıcaklık ve yetersiz havalandırma kuruma zamanını geciktirebilir.İç mekanlarda özellikle bu üç faktör dikkate alınmalıdır.

Ürün Gruplarımız Temelden çatıya, Ahşaptan metale, Denizden karaya, Spordan sağlığa,
25 YILLIK TECRÜBE İLE, YAŞAMIN HER ALANINDAYIZ...