INNOPUR SPORT PU ADHESIVE RUBBER-2K

Ürün Kodu : 21201

INNOPUR SPORT PU ADHESIVE RUBBER-2K

TANIM
INNOPUR SPORT PU ADHESIVE RUBBER-2K, iki komponentli, poliüretan bazlı karo ve rulo kauçukların yapıştırılmasında kullanılan üründür. Oda sıcaklığında kürlenir.

KULLANIM YERİ
✓ İç ve dış mekânlarda kauçuk yer kaplamalarının beton, metal ve asfalta yapıştırılmasında,
✓ Poliüretan, ahşap tahtalar, mantar ve metalik folyolar kullanılarak yapılan prefabrik hafif duvarların apıştırılmasında,
✓ Demir ve demir dışı metallerden yapılan sandviç panellerin ahşaba yapıştırılmasında; binalarda banyo, mutfak gibi ıslak zeminlerde fayans ve ses izolasyonu sağlayan mantar dan veya SBR’den yapılmış panellerin yapıştırılmasında kullanılır.

AVANTAJLARI
✓ Kolayca taraklı mala ile sürülebilir
✓ Neme ve hava koşullarına karşı dirençlidir
✓ Hızlı sertleşir. Yüzeyler kısa sürede yaya trafiğine uygun hale gelir

UYGULAMA

Yüzey Hazırlama
Yüzey kuru ve temiz olmalı. Yüzeyde yağ, vaks, gres, su iticiler, toz, tutunmamış serbest parçalar olmamalı. Nem oranı maksimum %8 olmalı.

Yeni Beton
Beton en azından 28 günlük olmalı ve yüzeyinde bir kür malzemesi olmamalı.

Eski Beton
Yüzeyde kolayca kalkabilen parçalar ve kumlanma, tozlanma olmamalı

Metal
Yüzey temiz olmalı

Astarlama
Beton, asfalt, metal yüzeyler tek veya çift komponentli PU bazlı astarımız ile astarlanır. Astar uygulaması fırça ile veya rulo ile yapılabilir. Astar sarfiyatı yüzey düzgünlüğüne sağlamlığına ve emiciliğine bağlı olarak 150-400 gr/m²’dir.Astar uygulaması yapıldıktan sonra minimum 3 saat maksimum 12 saat beklenir ve sonra yapıştırıcı yüzeye uygulanır.

Karıştırma
Karıştırma için 100-200 devirli mekanik bir karıştırıcı kullanılır. Karıştırma esnasında yapıştırıcının içine hava girmemesi için azami dikkat gösterilir. B Komponentinin tamamı (Sertleştirici) A komponentinin içine dökülür. Karıştırma süresi minimum 5 dakika olmalıdır. Homojen karışımı sağlamak için kabın yan duvarlarını, tabanını ıspatula ile kazımak gerekebilir. Yapıştırıcı performansı için 2 komponenti homojen karıştırmak çok önemlidir. Karışımın iyi karıştığının bir işareti de rengin homojen olmasıdır.

Karışımın Kullanım Süresi
INNOPUR SPORT PU ADHESIVE RUBEBR-2K ‘nın A ve B Komponentleri karıştığı zaman reaksiyon ekzotermik (dışarıya ısı veren sistem) olduğundan ısınır. Özellikle sıcak günlerde INNOPUR SPORT PU ADHESIVE RUBEBR-2K tam ambalaj karıştırıldığı zaman karışımın tamamının zemine dökülerek yayma işleminin yapılması tavsiye edilir. Karışım hava sıcaklığına bağlı olmakla birlikte 30-40 dakika içinde kullanılmalıdır. Düşük sıcaklıkta karışımın kullanım ömrü uzayacak, yüksek sıcaklıkta ise karışımın kullanım ömrü kısalacaktır.

UYGULAMA ARAÇLARI ve UYGULAMA
INNOPUR SPORT PU ADHESIVE RUBBER-2K, taraklı mala ile uygulanır. Mala seçimi ve sarfiyat yapıştırılacak yüzeylerin yapısına bağlıdır. Sarfiyat 500-1000 gr/m² arasında değişebilir. Yapıştırılan yüzeyler üzerine hareketli veya sabit bir basınç uygulanması yapıştırıcının performansı açısından önemlidir. Basınç uygulandığı takdirde yapışacak yüzeylerin tamamı yapıştırıcı ile temas edecek hale gelir ve yüzeylere homojen olarak transfer edilmiş olur.

TEMİZLİK
Yapıştırıcı fazlası ve alet temizliği yapıştırıcı yaşken Tiner ile yapılabilir. Sertleşmiş yapıştırıcı ancak mekanik olarak temizlenebilir.

RAF ÖMRÜ
A ve B komponentleri için orijinal açılmamış ambalajlarında ve 10-25 ºC depolama sıcaklıklarında 1 yıldır. A ve B Komponentlerini direkt gün ışığı ve nemden koruyunuz.

AMBALAJ
9+1 : 10 Kg
18+2 : 20 Kg

Plastik veya metal ambalajlar

Ürün Gruplarımız Temelden çatıya, Ahşaptan metale, Denizden karaya, Spordan sağlığa,
25 YILLIK TECRÜBE İLE, YAŞAMIN HER ALANINDAYIZ...