POLİÜRETAN İPEK MAT PANEL KAPI BOYASI (4+1)

Ürün Kodu : 18501

POLİÜRETAN İPEK MAT PANEL KAPI BOYASI (4+1)

TANIM
Alkid poliüretan reçine esaslı, iki bileşenli, ipek mat görünümlü bir panel kapı boyasıdır. KULLANIM YERİ: İç mekân ahşap panel kapıların boyanmasında kullanılır.

KULLANIM YERİ
İç mekân ahşap panel kapıların boyanmasında kullanılır.

AVANTAJLAR
• Sert ve esnektir,
• Çizilme ve darbelere dayanıklıdır,
• Ev kimyasallarına, meyve suları ve alkollü içecek sıçrantılarına dayanıklıdır,
• İpek mat bir görünüm sağlar.

NOT
Kuruma süreleri, normal şartlarda tek katta 40 mikron kuru film kalınlığı bırakacak şekilde uygulandığında elde edilecek sürelerdir. Uygulama kalınlığı arttıkça ve soğuk havalarda kuruma sürelerinin artacağı bilinmelidir.

UYGULAMA BİLGİLERİ

Yüzey Hazırlama

Uygulama yüzeyi temiz ve sağlam olmalıdır. Poliüretan astar uygulanmış yüzeyler zımpara işlemi sonrası yüzeydeki tozlardan arındırılmalıdır.

Ortam Koşulları
Ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasında olmalıdır. Kapalı ortamlarda yapılacak uygulamalarda havalandırmaya dikkat edilmelidir.

Karışımın Hazırlanması
İki bileşenli bir ürün olup karışım ömrü göz önüne alınarak, tüketilecek miktar kadar belirtilen karışım oranında hazırlanmalıdır. Homojen bir karışımın elde edilebilmesi için ürün sıcaklığının 15°C’ den az olmamasına dikkat edilmelidir. A bileşen kendi içinde karıştırılmalı, karışım oranına dikkat edilerek, sertleştirici (B bileşeni) ilave edilmelidir. A ve B bileşenleri homojen oluncaya kadar karıştırılmalıdır. Green Lack Poliüretan tiner ile uygulama viskozitesine getirilmelidir. (16-18 sn Dincup4)

Yüzeye Tatbiki
Uygulamaya hazır hale getirilen karışım, havalı püskürtme ile, istenilen yüzey dolgunluğuna bağlı olarak iki üç çapraz kat uygulanır. Tozsuz bir ortamda kürlenmeye bırakılır.

Ekipmanların Temizliği
Poliüretan tiner ile.

AMBALAJ BİLGİLERİ
20 kg’lık bir takım 18501 POLİÜRETAN BOYA PANEL KAPI; bir kova içinde net 16 kg 18501 ürün kodlu A bileşeni ve bir galon içinde net 4 kg 18501 ürün kodlu B bileşeninden oluşmaktadır.

DEPOLAMA BİLGİLERİ
Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalıdır. Açılmamış orijinal ambalajında ve doğru depolandığında malzemenin ömrü A bileşeni için 1 yıl, B bileşeni için 6 aydır.

Ürün Gruplarımız Temelden çatıya, Ahşaptan metale, Denizden karaya, Spordan sağlığa,
25 YILLIK TECRÜBE İLE, YAŞAMIN HER ALANINDAYIZ...