POLİÜRETAN SON KAT EXTRA MAT VERNİK (4+1)

Ürün Kodu : 14002

POLİÜRETAN SON KAT EXTRA MAT VERNİK (4+1)

TANIM
Alkid poliüretan reçine esaslı, iki bileşenli, extra mat görünümlü son kat mobilya verniğidir.

KULLANIM YERİ
Mobilya ve dekorasyon sanayinde dahili kullanım amaçlı her türlü masif ve kaplama ahşap yüzeylerde uygun dolgu vernikleri üzerine son kat vernik olarak uygulanır.

AVANTAJLAR
• Sert ve elastik, kaygan dokunuşlu bir film oluşturur,
• Çizilme ve darbelere dayanıklıdır,
• Ev kimyasallarına, meyve suları ve alkollü içeceklere karşı dayanıklıdır.

NOT
Kuruma süreleri, normal şartlarda tek katta 40 mikron kuru film kalınlığı bırakacak şekilde uygulandığında elde edilecek sürelerdir. Uygulama kalınlığı arttıkça ve soğuk havalarda kuruma sürelerinin artacağı bilinmelidir.

UYGULAMA BİLGİLERİ

Yüzey Hazırlama

Uygulama yüzeyi temiz ve sağlam olmalıdır. Green Lack Selülozik veya Poliüretan dolgu vernikleri ile hazırlanmış ahşap yüzeyler uygun zımpara işleminden sonra yüzeydeki tozlardan arındırılmalıdır.

Ortam Koşulları
Ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasında olmalıdır. Kapalı ortamlarda yapılacak uygulamalarda havalandırmaya dikkat edilmelidir.

Karışımın Hazırlanması
İki bileşenli bir ürün olup karışım ömrü göz önüne alınarak, tüketilecek miktar kadar belirtilen karışım oranında hazırlanmalıdır. Homojen bir karışımın elde edilebilmesi için ürün sıcaklığının 15°C’den az olmamasına dikkat edilmelidir. A bileşen kendi içinde karıştırılmalı, karışım oranına dikkat edilerek, sertleştirici (B bileşeni) ilave edilmelidir. A ve B bileşenleri homojen oluncaya kadar karıştırılmalıdır.

Yüzeye Tatbiki
Uygulamaya hazır hale getirilen karışım, havalı püskürtme ile, istenilen yüzey dolgunluğuna bağlı olarak iki üç çapraz kat uygulanır. Tozsuz bir ortamda kürlenmeye bırakılır.

Ekipmanların Temizliği
Selülozik tiner ile

AMBALAJ BİLGİLERİ
15 kg’ lık bir takım 14002 POLİÜRETAN VERNİK MAT EXTRA; bir kova içinde net 12 kg 14002 ürün kodlu A bileşeni ve bir teneke içinde net 3 kg 14002 ürün kodlu B bileşeninden oluşmaktadır.

DEPOLAMA BİLGİLERİ
Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalıdır. Açılmamış orijinal ambalajında ve doğru depolandığında malzemenin ömrü A bileşen için 1 yıl, B bileşen için 6 aydır.

SAĞLIK/GÜVENLİK BİLGİLERİ
Ürün ile ilgili AB direktiflerine uygun düzenlenmiş Güvenlik Bilgi Formuna (GBF) uyunuz.

Ürün Gruplarımız Temelden çatıya, Ahşaptan metale, Denizden karaya, Spordan sağlığa,
25 YILLIK TECRÜBE İLE, YAŞAMIN HER ALANINDAYIZ...