POLİÜRETAN SON KAT MAT BOYA (2+1) BEYAZ MAKSİMUM SARARMA DİRENÇLİ (ALİFATİK)

Ürün Kodu : 18120

POLİÜRETAN SON KAT MAT BOYA (2+1) BEYAZ MAKSİMUM SARARMA DİRENÇLİ (ALİFATİK)

TANIM
Alkid poliüretan reçine esaslı, iki bileşenli, son kat maksimum sararma dirençli (alifatik) beyaz renkte mat mobilya boyasıdır.

KULLANIM YERİ
Mobilya ve dekorasyon sanayinde dahili kullanım amaçlı her türlü masif ve kaplama ahşap yüzeylerde son kat boya olarak kullanılır.

AVANTAJLAR
• Yüksek sararma dirençli,
• Yüksek doldurma gücüne sahiptir,
• Ev kimyasallarına, meyve suları ve alkollü içeceklere karşı dayanıklıdır.

NOT
Kuruma süreleri, normal şartlarda tek katta 40 mikron kuru film kalınlığı bırakacak şekilde uygulandığında elde edilecek sürelerdir. Uygulama kalınlığı arttıkça ve soğuk havalarda kuruma sürelerinin artacağı bilinmelidir.

UYGULAMA BİLGİLERİ

Yüzey Hazırlama

Uygulama yüzeyi temiz ve sağlam olmalıdır. Ahşap yüzeyler uygun zımpara işleminden sonra yüzeydeki tozlardan arındırılmalıdır.

Ortam Koşulları
Ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasında olmalıdır. Kapalı ortamlarda yapılacak uygulamalarda havalandırmaya dikkat edilmelidir.

Karışımın Hazırlanması
İki bileşenli bir ürün olup karışım ömrü göz önüne alınarak, tüketilecek miktar kadar belirtilen karışım oranında hazırlanmalıdır. Homojen bir karışımın elde edilebilmesi için ürün sıcaklığının 15°C’ den az olmamasına dikkat edilmelidir. A bileşen kendi içinde karıştırılmalı, karışım oranına dikkat edilerek, sertleştirici (B bileşeni) ilave edilmelidir. A ve B bileşenleri homojen oluncaya kadar karıştırılmalıdır.

Yüzeye Tatbiki
Uygulamaya hazır hale getirilen karışım, havalı püskürtme ile, istenilen yüzey dolgunluğuna bağlı olarak iki üç çapraz kat uygulanır. Tozsuz bir ortamda kürlenmeye bırakılır.

Ekipmanların Temizliği
Poliüretan tiner ile.

AMBALAJ BİLGİLERİ
18 kg’ lık bir takım 18120 POLİÜRETAN BOYA MAKSİMUM MAT; bir kova içinde net 12 kg 18120 ürün kodlu A bileşeni ve bir galon içinde net 6 kg 18120 ürün kodlu B bileşeninden oluşmaktadır.

DEPOLAMA BİLGİLERİ
Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalıdır. Açılmamış orijinal ambalajında ve doğru depolandığında malzemenin ömrü A bileşen için 1 yıl, B bileşen için 6 aydır.

Ürün Gruplarımız Temelden çatıya, Ahşaptan metale, Denizden karaya, Spordan sağlığa,
25 YILLIK TECRÜBE İLE, YAŞAMIN HER ALANINDAYIZ...